Aktualności

Płońscy policjanci udaremnili handel kokainą i haszyszem

Data publikacji 19.12.2016

Płońscy kryminalni zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, którzy wprowadzali do obrotu narkotyki. Policjanci w sumie zabezpieczyli blisko 140 gramów środków odurzających, kokainę i haszysz. Teraz o dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Raciążu  ustalili, że na terenie miasta może dochodzić do handlu środkami odurzającymi. Odbiorcami mieli być młodzi mieszkańcy miasta. Ustalenia policjantów potwierdziły się. Miejscowi stróże prawa razem z kryminalnymi z Płońska  zatrzymali młodą kobietę w trakcie transakcji jakiej dokonywała z 17-latkiem –  sprzedała mu 0,5 grama substancji z wyglądu przypominającej haszysz. Do sprawy został też zatrzymany chłopak dziewczyny. W czasie przeszukania w miejscu zamieszkania 28-latka policjanci znaleźli substancje odurzające – niemal 40 gramów.


Zabezpieczoną substancję policjanci przekazali do ekspertyzy. Podczas dalszych czynności zatrzymani przyznali się do sprzedawania substancji, którą określili jako dopalacze. Oboje mogą odpowiadać za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Natomiast kryminalni z Płońska „namierzyli” 35-letniego mieszkańca miasta, który posiadał przy sobie narkotyki przeznaczone do wprowadzenia do obrotu. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o posiadanie nielegalnych substancji mężczyznę na dworcu autobusowym w Płońsku. Mężczyzna jechał autokarem w kierunku Mławy. Przy 35-latku policjanci znaleźli foliowe torebki z białym proszkiem oraz sprzęt przeznaczony do porcjowania.


Przeprowadzone badania zabezpieczonych substancji wykazały, że jest to kokaina. Z ujawnionych ponad 100 gramów tego narkotyku można było sporządzić ponad 1 000 porcji narkotyku, o czarnorynkowej wartości około 50 tys. zł.
35-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty, teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska/AC

 

Powrót na górę strony