Posługując się cudzym dowodem, chciał wyłudzić kredyt - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Posługując się cudzym dowodem, chciał wyłudzić kredyt

Data publikacji 21.11.2018

Płoccy policjanci zatrzymali 27-latka, który usiłował wyłudzić kredyt w jednym ze sklepów. Mężczyzna próbował oszukać pracownika sklepu posługując się dowodem osobistym innej osoby.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek w jednym ze sklepów zajmujących się sprzedażą sprzętu agd i rtv. Mieszkaniec powiatu gostynińskiego, posługując się dowodem osobistym innej osoby, złożył wniosek o udzielenie pożyczki na zakup sprzętu elektronicznego. Podczas weryfikacji przez banki złożonego wniosku kredytowego, policjanci z komisariatu na płockim osiedlu Podolszyce we współpracy z obsługą sklepu natychmiast rozpoczęli działania, które zakończyły się zatrzymaniem oszusta.

Okazało się, że był to 27-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego, który wcześniej był już karany za oszustwa i kradzieże. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu na zakup towaru, za co w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pozytywny finał sprawy był możliwy dzięki współpracy obsługi sklepu z funkcjonariuszami Policji. Bowiem dzięki skutecznej pracy operacyjnej funkcjonariuszy i czujności obsługi sklepu, oszust ostatecznie nie dokonał transakcji.

Autor: sierż. szt. Marta Lewandowska

Powrót na górę strony