Uroczyste przekazanie nowych radiowozów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Uroczyste przekazanie nowych radiowozów

Osiem nowych radiowozów wzmocniło tabor Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Wczoraj podczas uroczystego apelu odbyło się przekazanie pojazdów.

Od wczoraj grójeccy policjanci mogą korzystać z czterech pojazdów oznakowanych marki Opel Astra oraz trzech samochodów nieoznakowanych marki Opel Astra, które zostały zakupione dzięki wsparciu lokalnych samorządów. Dodatkowo w ramach modernizacji służb mundurowych otrzymaliśmy radiowóz z wideorejestratorem, czteronapędowe 252-konne BMW 330i. Pojazdy na co dzień będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, Komisariatu Policji w Warce oraz posterunków w Mogielnicy i Nowym Mieście nad Pilicą.

Łączny koszt zakupu samochodów wyniósł ok. 560 tys. zł, z czego kwotę około 211 tys. zł pokryły lokalne samorządy. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatu Grójeckiego, Urzędu Miejskiego w Warce, Urzędu Gminy i Miasta w Mogielnicy i Nowym Mieście nad Pilicą oraz Urzędu Gminy w Jasieńcu udało się zakupić pojazdy. Dwa radiowozy sfinansowało Starostwo Powiatu Grójeckiego. Pozostałe środki pochodziły z budżetu policji w ramach Programu modernizacji służb mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji .

Powrót na górę strony