„Kalendarz bezpieczeństwa” lipskich policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

„Kalendarz bezpieczeństwa” lipskich policjantów

Data publikacji 09.01.2019

Na podstawie prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu lipskiego powstał „Kalendarz bezpieczeństwa 2019”.

W październiku ubiegłego roku Komendant Powiatowy Policji w Lipsku ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci i młodzież. W zorganizowanie konkursu włączyły się władze samorządowe, które sfinansowały wydanie kalendarza i ufundowały nagrody dla laureatów. Celem konkursu było przedstawienie bezpiecznych zachowań popularyzacja wiedzy o bezpiecznych zachowaniach, uwrażliwienie młodych ludzi na czyhające niebezpieczeństwa, zrozumienie i poszanowanie przepisów prawa i burzenie stereotypów dotyczących beztroskich zachowań młodych ludzi.

Konkurs trwał do 30 listopada i cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło ponad 260 prac plastycznych. Komisja konkursowa wybrała 41 najlepszych prac, z których 16 zwycięskich posłużyło do stworzenia kalendarza bezpieczeństwa na 2019 rok.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy, wszystkim zaś uczestnikom dziękujemy za tak liczny udział. Organizatorzy są w trakcie nagradzania zwycięzców.

 

Autor: mł. asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony