3 miesiące aresztu za wyłudzenia telefonów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

3 miesiące aresztu za wyłudzenia telefonów

Data publikacji 21.01.2019

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 43-latek, który za źródło utrzymania uczynił sobie oszustwa. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów we Wrocławiu „na gorącym” uczynku. Podejrzany usłyszał 7 zarzutów dotyczących oszustw na terenie całej Polski.

Praca nad zatrzymaniem 43-letniego mieszkańca Pruszkowa trwała kilka dni. Pierwsze zgłoszenie o oszustwie wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie w na początku stycznia. Jak się okazało, mężczyzna od listopada działał na terenie całej Polski i wyłudzał telefony komórkowe od operatora. W miniony piątek dzięki świetnej współpracy żyrardowskich policjantów z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu 43-latek został zatrzymany we Wrocławiu podczas przejmowania kolejnego telefonu.

Szybkie i zdecydowane działania w tej sprawie były możliwe dzięki współpracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie oraz Wydziałów dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz jednej z firm telekomunikacyjnych.

Podejrzany usłyszał już 7 zarzutów oszustwa. Zatrzymanemu grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności, ponieważ już wcześniej był skazany za podobne przestępstwo. 43-latek decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Autor: st. asp. Agnieszka Ciereszko

Powrót na górę strony