Pokaz ratownictwa na lodzie. By ferie były bezpieczne... - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Pokaz ratownictwa na lodzie. By ferie były bezpieczne...

Data publikacji 28.01.2019

Policjanci przez ostatnie tygodnie odbyli szereg spotkań w szkołach na terenie powiatu pułtuskiego omawiając bezpieczeństwo podczas ferii zimowych 2019. Podsumowaniem licznych prelekcji był pokaz ratownictwa na lodzie zorganizowany wspólnie z Państwową Strażą Pożarną, WOPR Pułtusk oraz Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pułtusku.

Na terenie Domu Polonii w Pułtusku, na rzece Narew, odbyły się pokazy z zakresu ratownictwa na lodzie oraz samoratownictwa. Policjanci z pułtuskiej komendy, ratownicy WOPR oraz strażacy zaprezentowali szereg technik ratownictwa zaczynając najprostszych, które mogą być wykorzystane przez każdego z nas, aż do technik z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu z zakresu ratownictwa lodowego. A wszystko po to by podnieść świadomość o konsekwencjach korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych, by pamiętać, że w przypadku załamania się lodu przy niskich temperaturach nawet w kilka minut dochodzi do wychłodzenia organizmu, utraty przytomności i śmierci.

Funkcjonariusze apelowali do rodziców oraz opiekunów dzieci i młodzieży by przestrzegali swoje pociechy przed zabawami na lodzie. Ku przestrodze, uwagę zwrócono również na wędkarzy, którzy łowią w przeręblach aby się doposażyli w odpowiedni ubiór oraz przyrządy, które w czasie załamania lodu pomogą wydostać się z wody. W projekcie profilaktyczno-edukacyjnym wzięło udział ok. 500 osób.

Autor: sierż. Daniel Podlasin

Powrót na górę strony