Areszt dla pijanego kierowcy, który uderzył w busa przewożącego dzieci - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Areszt dla pijanego kierowcy, który uderzył w busa przewożącego dzieci

Data publikacji 28.01.2019

Trudno sobie nawet wyobrazić do jak tragicznych skutków mógł doprowadzić pijany kierowca lanosa, który uderzył w busa przewożącego uczniów. Kierowca osobówki miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Na skutek wypadku do szpitala przetransportowano pięć osób. Policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia i po raz kolejny apelują o trzeźwość za kierownicą!

W piątek ok. godz. 16 dyżurny KPP w Wyszkowie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Turzyn (gm. Brańszczyk). Wysłani na miejsce policjanci ruch drogowego ustalili, że kierowca lanosa jadący od miejscowości Brańszczyk w kierunku Wyszkowa nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z busem przewożącym uczniów jednej z wyszkowskich szkół. Na skutek zderzenia do szpitala z obrażeniami ciała przetransportowano sześć osób, w tym dwoje dzieci, opiekunkę i kierowcę volkswagena oraz kierowcę i pasażerka z lanosa.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 37-letniego kierowcy daewoo wykazało prawie 2,5 promila. Szybko też wyszło na jaw, że mężczyzna nie pierwszy raz wsiadł za kierownice będąc w stanie nietrzeźwości. Ma on bowiem dożywotni zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Ten przykład pokazuje jak wielkie zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia stwarzają na naszych drogach nietrzeźwi kierujący. Szkolnym busem podróżowało łącznie osiem osób, lanosem dwie. Trudno sobie nawet wyobrazić jak tragicznie mogło zakończyć się to zdarzenie.

Policjanci wyjaśniają szczegóły wypadku i po raz kolejny apelują o trzeźwość za kierownicą! Po raz kolejny zwracamy się także do świadków, aby reagowali gdy wiedzą, że ktoś kto wcześniej pił alkohol zamierza kierować samochodem, zataczając się wsiada do auta - REAGUJ!

Jeśli trzeba, odbierz mu kluczyk. Jeśli sam nie jesteś w stanie interweniować - WEZWIJ POLICJĘ!

Autor: sierż. szt. Marta Gierlicka

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.06 MB)

Powrót na górę strony