Piraci drogowi stracili prawa jazdy - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Piraci drogowi stracili prawa jazdy

Data publikacji 28.01.2019

Policjanci z płońskiej drogówki w miniony weekend zatrzymali trzech piratów drogowych, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

W sobotę rano na krajowej 10-ce w miejscowości Dzierzążnia funkcjonariusze zwrócili uwagę na audi. Kierujący jechał z prędkością 110 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalną prędkością jest 50 km/h. Gdy policjanci zatrzymali auto do kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 29-latek z Płocka. Mundurowi ukarali go wysokim mandatem i punktami karnymi. Zatrzymali mu również dokument prawa jazdy.

Drugim piratem drogowym, który również tego dnia stracił prawo jazdy był 60-letni mieszkaniec gm. Ostrów Mazowiecka. Mężczyzna jechał osobowym oplem przez miejscowość Kołoząb z prędkością 107 km/h, tym samym dopuszczalna prędkość przekroczył o 57 km/h. Jemu również policjanci zatrzymali prawo jazdy, ukarali go mandatem i punktami karnymi.

Następnego dnia policjanci płońskiej drogówki zatrzymali do kontroli kolejnego kierowcę nie stosującego się do ograniczeń prędkości obowiązujących w terenie zabudowanym. 19-latek z gm. Sochocin kierując osobowym hyundaiem przejeżdżał przez miejscowość Dzierzążnia z prędkością 102 km/h. W tym przypadku również jazda z nadmierna prędkością w konsekwencji zakończyła się dla kierowcy utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem i punktami karnymi.

 

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony