Poszukiwani listami gończymi zatrzymani w Płocku - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Poszukiwani listami gończymi zatrzymani w Płocku

Data publikacji 01.02.2019

Ukrywali się przed odbyciem zasądzonych kar. Ku ich zaskoczeniu policjanci z Sierpca i SPPP w Płocku zatrzymali ich gdy jechali samochodem. Zarówno 42, jak i 27-latek trafili już do zakładu karnego.

W środę w Płocku na ul. Wyszogrodzkiej policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu wspólnie z funkcjonariuszami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. 42-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego oraz 27-letniego mieszkańca województwa warmińsko- mazurskiego, którzy poruszali się osobowym seatem.

Mężczyźni byli poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności za wyłudzenia pieniędzy na dużą skalę. Starszy w porozumieniu z innymi osobami tworząc fikcyjne spółki wyłudzał pieniądze poprzez wprowadzanie w błąd pracowników banków co do zamiaru i możliwości realizowania obowiązków wynikających z zawieranych przez niego umów kredytowych. Przedkładał też sfałszowane dokumenty, m.in. zeznania podatkowe. W 2014 roku mężczyzna wyłudził łącznie blisko 1,2 mln zł. Za te przestępstwa w więzieniu ma spędzić jeszcze 3,5 roku.

27-latek natomiast na swoim koncie oprócz przestępstw gospodarczych miał także zarzuty za znęcanie się, rozbój oraz pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Obaj mężczyźni trafili już do zakładu karnego.

 

Autor: sierż. Aleksandra Szarwińska/AC

Powrót na górę strony