Aktualności

Kampania odblaskowa na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 14.02.2019

W Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach odbyło się przekazanie elementów odblaskowych przez przedstawicieli Związków Zawodowych działających w Enei Wytwarzanie. Była to odezwa na List Otwarty wystosowany w styczniu przez Komendanta Powiatowego Policji w Kozienicach insp. Tomasza Cybulskiego oraz Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego dotycząca Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

We wtorek na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kozienicach insp. Tomasza Cybulskiego oraz Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego, Sławomir Luśtyk -Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Zmianowych w Enei Wytwarzanie, Zenon Stolarski -Przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Energetyków oraz Marcin Łukasiewicz -Wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność w Enei Wytwarzanie przekazali elementy odblaskowe w postaci kamizelek i opasek. Była to odezwa na List Otwarty dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak podkreślili związkowcy „to bardzo szczytna akcja, dlatego z wielką przyjemnością przyłączyliśmy się do niej” . Każdy z nas musi pamiętać o własnym bezpieczeństwie na drodze. Pamiętajmy o tym zwłaszcza wtedy, gdy zapada zmrok i robi się ciemno, bo jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego jesteśmy wtedy słabiej widoczni. Swoje bezpieczeństwo na drodze możemy zdecydowanie poprawić , zakładając elementy odblaskowe. W takiej sytuacji staniemy się lepiej widoczni dla innych użytkowników drogi.

Kozieniccy Policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Kozienice, jak i powiatu na prelekcji w szkołach oraz podczas prowadzonych akcji będą rozdawali otrzymane odblaski.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

 

Powrót na górę strony