8 zarzutów za handel narkotykami - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

8 zarzutów za handel narkotykami

Data publikacji 04.04.2019

Płońscy kryminalni u dwóch płońszczan, 19 i 27-latka, zabezpieczyli środki odurzające. Jeden z zatrzymanych usłyszał aż 9 zarzutów, w tym 8 handlu narkotykami. Płońska prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Kilka dni temu płońscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 27-letni płońszczanin, mieszkający na jednym z blokowisk w centrum Płońska, może handlować narkotykami. Ze zgromadzonych informacji wynikało również, że zakazane substancje przechowuje w swoim mieszkaniu. W czasie przeszukania mieszkania mężczyzny, w kuchennych szafkach, policjanci znaleźli 13 torebek strunowych z suszem roślinnym, szklaną fifkę, wagę elektroniczną, kilkadziesiąt pustych torebek strunowych oraz kilkanaście tys. złotych. 27-latek został zatrzymany, a znalezione przedmioty, susz i gotówka zabezpieczone.

Wstępne badania wykazały, że zabezpieczona substancja to 13 gramów ziela konopi indyjskich.

W toku dalszych czynności prowadzonych w tej sprawie policjanci ustalili kolejną osobę, która mogła mieć narkotyki. Był to 19-latek z Płońska. Podczas przeszukania, w pokoju zajmowanym przez młodego mężczyznę, kryminalni zabezpieczyli ponad 25 gramów suszu roślinnego – marihuany. Środki odurzające miał schowane w torebkach strunowych.

Starszy z mężczyzn usłyszał 8 zarzutów związanych z handlem narkotykami i zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu do 10 lat więzienia. Natomiast młodszy usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Przepisy prawa przewidują za to przestępstwo do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Przez płońską prokuraturę prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.

 

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony