Aktualności

Grupa włamywaczy z Rumunii w rękach Policji

Data publikacji 16.04.2019

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zatrzymali trzech mężczyzn, obywateli Rumunii, którzy włamywali się do domów na terenie powiatu kozienickiego oraz wołomińskiego. Mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Od kilku miesięcy funkcjonariusze z Kozienic prowadzili sprawę dotyczącą kradzieży i włamań do domów na terenie powiatu kozienickiego. Dzięki wnikliwej analizie zebranych materiałów w ubiegłym tygodniu policjanci z Kozienic oraz z KWP zs. w Radomiu zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20-, 21- i 23 lat, podejrzanych o te przestępstwa. Młodzi obywatele Rumunii zostali zatrzymani w Warszawie, a kilka godzin wcześniej włamali się do domu w powiecie wołomińskim. Łupem złodziei padła złota biżuteria oraz pieniądze. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które zostanie przekazane właścicielom. Mężczyźni przyznali się do stawianych zarzutów. Sąd Rejonowy w Kozienicach, na wniosek prokuratury, zastosował wobec obcokrajowców tymczasowy areszt na 3 miesiące. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Kozienicka Policja Apeluje!


Nie daj żadnych szans włamywaczom zwłaszcza teraz w czasie przygotowywania się do świat. Wielu przypadkom włamań z kradzieżą do domów można zapobiec. Powinny one być odpowiednio zabezpieczone. Pamiętajmy, że złodziej bardzo rzadko decyduje się na rabunek w ciemno, a domy, mieszkania nie są wybierane przypadkowo. Przed dokonaniem włamania przeprowadzają rozpoznanie terenu, obserwują budynek, sprawdzają jego zabezpieczenie, poznają przyzwyczajenia domowników.


W przypadku dłuższego wyjazdu poprośmy życzliwych sąsiadów, znajomych, rodzinę o opiekę nad mieszkaniem, opróżnianie skrzynki na listy, zabranie ulotek spod drzwi. Dłuższy brak oznak pobytu mieszkańców kusi włamywacza.
Doświadczenie uczy, że najlepiej zapobiega zagrożeniu włamaniami do domów i mieszkań współdziałanie sąsiedzkie. Nie ma lepszego zabezpieczenia niż oko życzliwego sąsiada. Dlatego nie bądźmy bierni. Zwróćmy uwagę na osoby obce przebywające na klatkach schodowych, w pobliżu naszych mieszkań, jak również w sąsiedztwie. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń poinformujmy o tym Policję.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony