Aktualności

Zatrzymany ze znaczną ilością narkotyków - kolejne działania ostrołęckich policjantów skierowane przeciwko dilerom

Data publikacji 16.04.2019

Dzięki policjantom z ostrołęckiego wydziału kryminalnego kilkaset porcji handlowych narkotyków nie trafi do sprzedaży. Zabezpieczono amfetaminę i marihuanę. Do sprawy zatrzymano młodego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Został aresztowany na trzy miesiące. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z komisariatu w Myszyńcu.

W ubiegłym tygodniu zostały przeprowadzone szeroko zakrojone działania ostrołęckich policjantów skierowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Prowadzone one były przez ostrołęckich ,,kryminalnych” oraz funkcjonariuszy z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego. Bardzo dobre efekty tych działań były możliwe także dzięki ścisłej współpracy z Prokuraturą Rejonową w Ostrołęce.

Rozpoczęcie policyjnej akcji zaplanowano na miniony czwartek. W jej trakcie policjanci weszli do dwóch domów na terenie powiatu ostrołęckiego. W wyniku prowadzonych działań zatrzymano 28-latka, który posiadał narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Łącznie w wyniku przeszukań pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczono prawie 250 gramów marihuany i amfetaminy. Z zabezpieczonych narkotyków wyprodukować można ponad pół tysiąca porcji handlowych narkotyków. Funkcjonariusze w trakcie czynności zabezpieczyli również dwie wagi elektroniczne oraz 600 foliowych torebek z zapięciem strunowym, które mogły służyć do porcjowania narkotyków. Dodatkowo został zabezpieczony nabój o kalibrze 9 mm.

Zgromadzony w trakcie postępowania materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów posiadania znacznych ilości narkotyków oraz amunicji bez wymaganego zezwolenia. W najbliższym czasie odpowie on za swoje postępowanie przed sądem. Wobec 28-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratur Rejonowej w Ostrołęce prowadzą policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego ostrołęckiej komendy.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony