2,5 letnie dziecko spało w wózku na przystanku. Obok pijana matka - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

2,5 letnie dziecko spało w wózku na przystanku. Obok pijana matka

Data publikacji 23.04.2019

Pijana para przysypiająca na przystanku autobusowym w środku nocy, a obok nich w wózku 2,5 letnie dziecko. Interweniujący policjanci zajęli się dziewczynką i przekazali ją pod opiekę babci. Teraz sprawa będzie miała swój finał w sądzie rodzinnym.

Nietypową interwencję przeprowadzili w nocy z niedzieli na poniedziałek wielkanocny policjanci ruchu drogowego z Wyszkowa. Informację o tym, że na przystanku autobusowym przy ul. Białostockiej leży dwie osoby, a obok nich stoi spacerówka, przekazał funkcjonariuszom kierowca przejeżdżający ulicą. Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu policjanci pojechali na miejsce, gdzie na przystanku autobusowym zastali przysypiającą parę, od której wyczuwalna była woń alkoholu. Obok nich w wózku spało małe dziecko.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie kobiety ponad 2,5 promila. Przebywający z nią mężczyzna miał ponad 1,5 promila. W tej sytuacji policjanci nie mogli pozwolić, aby matka w takim stanie opiekowała się swoją 2,5 letnią córką. Dziewczynkę przekazano pod opiekę babci.

Teraz sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego. Jeżeli okaże się, że kobieta naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia, grozić jej będzie kara nawet 5 lat więzienia.

 

Autor: sierż. szt. Marta Gierlicka

Powrót na górę strony