Aktualności

Rozbój na mieszkańcu Ostrołęki - podejrzani szybko zostali zatrzymani przez ostrołęckich dzielnicowych

Data publikacji 06.05.2019

Bardzo dobrym rozpoznaniem swojego rejonu służbowego wykazali się dzielnicowi z Ostrołęki, którzy w niespełna dwie godziny od przyjęcia zgłoszenia ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój na ostrołęczaninie. Mężczyzna w wyniku zdarzenia stracił zegarek i telefon komórkowy o łącznej wartości około 2 tysięcy złotych. Podjęte szybkie działania przez policjantów pozwoliły na odzyskanie skradzionych przedmiotów, które zostały już przekazane właścicielowi.

W miniona sobotę około godziny 11 dyżurny ostrołęckiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące rozboju na 58 - letnim mieszkańcu naszego miasta.

Zgłaszający powiedział, że gdy siedział na ławce w parku miejskim, to podeszły do niego trzy osoby. Po krótkiej wymianie zdań został uderzony przez mężczyznę w twarz i kopany po całym ciele, natomiast kobieta zabrała mu telefon oraz zegarek.

Łączna wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana przez właściciela na kwotę blisko 2000 złotych.

Od razu po przyjęciu zgłoszenia do działań zaangażowano policjantów ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy, komunikat o zdarzeniu wraz z rysopisem sprawców został przekazany do wszystkich patroli na terenie miasta i powiatu.

Jak ważną w lokalnej społeczności rolę odgrywają policjanci tzw. pierwszego kontaktu pokazali dzielnicowi osiedli Leśna, Łazek oraz Wojciechowice, którzy od lat mają świetne rozpoznanie swojego rejonu służbowego oraz bardzo dobry kontakt z mieszkańcami co potwierdzili tylko w powyższym zdarzeniu.

Już po niespełna 2 godzinach od odebrania zgłoszenia o zaistniałym rozboju zatrzymali oni dwie osoby podejrzane o popełnienie tego przestępstwa tj. 29 - letnią kobietę oraz 30 - letniego mężczyznę. Mundurowi odzyskali także wszystkie skradzione przedmioty. Osoby zostały osadzenie w policyjnym areszcie.

Dzięki wspólnej pracy ostrołęckich policjantów oraz Prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym osobom zarzutów dotyczących rozboju, do którego się przyznali.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to jest zagrożone karą do 12 lat więzienia.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony