Skuteczne działania Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Skuteczne działania Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób

Data publikacji 17.05.2019

Sekcja Poszukiwań i Identyfikacji Osób istnieje już 3 lata. Swoją podległością należy do struktury Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Powołana została do ustalania i zatrzymywania sprawców najpoważniejszych przestępstw ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Jej policjanci zatrzymali kolejnych dwóch poszukiwanych, z Radomia i powiatu kozienickiego.

W ostatnich dniach „poszukiwacze” zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Pierwszym z nich był 31-latek z Radomia, którego poszukiwały sądy z Radomia i Lublina oraz radomskie prokuratury. Na mężczyźnie ciążyła odpowiedzialność karna za oszustwa, kradzieże oraz jazdę samochodem pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany w pracy, w jednej z podradomskich betoniarni. Był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów. Już trafił do aresztu, gdzie odsiedzi zasądzone wyroki.

Drugie zatrzymanie kryminalnych z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu miało miejsce na terenie powiatu radomskiego. Wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali w Pionkach, ukrywającego się do 2 lat, 33-latka, który poszukiwany był m.in. za uszkodzenie ciała, znieważenie funkcjonariuszy, stosowanie gróźb i znęcanie się. Również on był bardzo zaskoczony wizytą policji w mieszkaniu, które wynajmował. Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do Aresztu Śledczego w Radomiu, tam odbędzie karę więzienia.

Autor: Zespół Prasowy KWP/mł. asp. Ilona Tarczyńska/KPP Kozienice

Powrót na górę strony