Malował swój znak na murach i elewacjach, teraz odpowie przed sądem - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Malował swój znak na murach i elewacjach, teraz odpowie przed sądem

Data publikacji 11.06.2019

Płońscy kryminalni ustalili nastoletniego grafficiarza działającego na terenie Płońska. Młodzieniec wykonał 56 malunków w różnych miejscach miasta uszkadzając elewację głównie bloków mieszkalnych. Jego sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

W ubiegłym roku na terenie Płońska, głównie na budynkach i ogrodzeniach zaczęły się pojawiać napisy malowane sprayem. Do uszkodzeń elewacji, praktycznie aktów wandalizmu, dochodziło bardzo często. Napisy były do siebie podobne, co wskazywało na to, że mogła malować je ta sama osoba.

Płońscy kryminalni podjęli szereg czynności, aby ustalić osobę wykonującą napisy. Po dokładnym przeanalizowaniu zebranych materiałów ustalili personalia prawdopodobnego sprawcy. Podejrzewali o to 17-letniego płońszczanina. Młodzieniec przyznał się do wykonania 56 napisów na terenie całego Płońska. Tłumaczył, że graffiti bardzo mu się podoba, wymyślił swój własny znak i chciał by był rozpoznawany. Nie zdawał sobie jednak sprawy z tego, że wiąże się to z jakimiś konsekwencjami prawnymi.

17-latek usłyszał 55 zarzutów uszkodzenia mienia jako nieletni sprawca czynu karalnego i 1 jako dorosły, gdyż na początku br. ukończył wymagany wiek. Decyzję w tej sprawie podejmie sąd rodzinny i nieletnich.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony