Aktualności

Podrobione przedmioty zabezpieczone przez policjantów

Data publikacji 19.06.2019

Wspólne działania policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz funkcjonariuszy z Wydział dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu przyniosły efekty. Funkcjonariusze na targowisku w Wierzbicy zabezpieczyli niemal 1 500 sztuk podrobionej odzieży i obuwia. Były na nich nielegalnie umieszczone loga kilku znanych, światowych marek.

W minioną niedzielę policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Radomiu oraz policjanci zwalczający cyberprzestępczość z KWP zs. w Radomiu przeprowadzili wspólne działania skierowane przeciwko nieuczciwym sprzedawcom. Funkcjonariusze mieli informacje o miejscach, w których mogą być oferowane podrobione towary.

Na targowisku w Wierzbicy mundurowi zabezpieczyli podrabiany towar. Łącznie było to ponad 1 300 sztuk odzieży i około 200 par butów. Towar posiadał bezprawnie umieszczone loga znanych światowych marek.

Przedmioty oferowane były do sprzedaży przez trzech mężczyzn, obywateli Bułgarii w wieku 19, 32 i 59 lat.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Zgodnie z ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Autor: Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony