Aktualności

Konkursy zorganizowane z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej rozstrzygnięte

Data publikacji 04.07.2019

Przez ponad miesiąc do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wpływały prace literackie oraz plastyczne. Wspólnie ze Starostwem Powiatu Ciechanowskiego, Urzędem Miasta w Ciechanowie oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Ciechanowie, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny na maskotkę, która będzie pomagała poszerzać wiedzę wśród uczniów szkół podstawowych na temat bezpieczeństwa oraz konkurs literacki, którego celem była popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie Polskiej Policji.

Uczestnikami konkursów mogli być wszyscy uczniowie Szkół Podstawowych z terenu powiatu ciechanowskiego. Dzisiaj komisja konkursowa zgromadzona w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie wyłoniła zwycięską pracę plastyczną, która będzie wykorzystana do realizacji projektu na maskotę ciechanowskiej Policji oraz trzy zwycięskie prace literackie a także wyróżnienia.

W konkursach zorganizowanych z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej zwyciężyli: w konkursie plastycznym zwyciężyła praca Stanisława Kowalskiego ucznia Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie. W konkursie literackim wyłoniono trzy zwycięskie prace i trzy wyróżnienia: I miejsce zajęła Monika Chuma ze SP w Gołyminie-Ośrodku; II miejsce zajęła Fabiana Zaffagnini ze SP nr 4 w Ciechanowie; III miejsce zajęła Julia Krajewska ze SP nr 4 w Ciechanowie.

Komisja konkursowa wyróżniła: Julię Bonisławską ze SP nr 4 w Ciechanowie, Paulinę Michalak ze SP nr 4 w Ciechanowie, Adriana Kowalskiego ze SP nr 4 w Gołyminie Ośrodku. Na wyróżnienie zasługuje również opiekun uczniów biorących udział w konkursie literackim oraz dyrekcja SP w Gołyminie-Ośrodku za przygotowanie tak wielu doskonałych prac.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów oraz wręczenie nagród odbędzie się 24 lipca br. w dniu kiedy przypada Święto Policji. Spotkanie zostanie zorganizowane w sali konferencyjnej w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Powrót na górę strony