Podsumowanie zabezpieczenia 25-go finału WOŚP - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Podsumowanie zabezpieczenia 25-go finału WOŚP

Data publikacji 16.01.2017

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł na Mazowszu spokojnie. Odnotowano trzy zdarzenia mające związek z kwestami na rzecz WOŚP. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy, kwestujących i tych wszystkich, którzy wspierali WOŚP, czuwało w województwie mazowieckim prawie tysiąc policjantów.

Funkcjonariusze zwracali także szczególną uwagę, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo prowadzących kwestę dzieci. Przed finałem policjanci prowadzili również szkolenia dla wolontariuszy z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Radzili wolontariuszom, by prowadzili zbiórki w dobrze oświetlonych miejscach, z dużym natężeniem ruchu pieszych, objętych monitoringiem kamer. Zachęcali też, by unikać kwestowania pojedynczo.

Na Mazowszu doszło do trzech zdarzeń mających związek z WOŚP. W sobotę z jednego ze sklepów spożywczych na terenie Radomia, z lady przeznaczonej dla klientów, nieznany sprawca skradł puszkę WOŚP. W niedzielę w Sochaczewie sprawca wyrwał puszkę z rąk dwójki 15-latków i uciekł. Także w niedzielę w Drobinie, 37-latek, podczas wkładania pieniędzy do puszki wyjął ją z rąk kwestującego i zaczął odchodzić. Po interwencji opiekunki dzieci, mężczyzna oddał nieuszkodzoną puszkę. Został zatrzymanym przez patrol policji i osadzony do wyjaśnienia.

Powrót na górę strony