Zaproszenie na Święto Policji - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Zaproszenie na Święto Policji

Data publikacji 17.07.2019

Zapraszamy w imieniu p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu mł. insp. dr. hab. Zbigniewa Mikołajczyka na uroczyste obchody Święta Policji garnizonu mazowieckiego w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej pod patronatem honorowym Elżbiety Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, które odbędą się 18 lipca 2019r. w Radomiu.

Sto lat temu, 24 lipca 1919 roku, na mocy ustawy o Policji Państwowej, utworzono umundurowaną i uzbrojoną formację, zorganizowaną na wzór wojskowy i podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych. Policja Państwowa stała się symbolem wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów.

W tym roku przypada 100. rocznica powstania Policji Państwowej. Ten dzień będzie wyjątkowy dla wszystkich mazowieckich funkcjonariuszy oraz pracowników Policji. W trakcie uroczystego apelu zostaną wręczone odznaczenia i akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne.

Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Henryka Tomasika w kościele p.w. św. Stanisława Biskupa na Placu Konstytucji 3 Maja 1 w Radomiu o godz. 12. Następnie pododdziały policyjnej asysty honorowej i orkiestry reprezentacyjnej przemaszerują na Plac Jagielloński w Radomiu, gdzie odbędzie się uroczysty apel z okazji Święta Policji garnizonu mazowieckiego. O godz. 15 rozpocznie się festyn policyjny dla mieszkańców a w nim m.in. pokazy posłuszeństwa psów służbowych, pokazy taktyk i technik interwencji, rowerowy tor przeszkód, konkursy i zabawy dla najmłodszych, Strefa Bezpieczeństwa Enea. Partnerami są: Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa mazowieckiego, ENEA Wytwarzanie, Fundacja ORLEN Dar Serca

 

Serdecznie zapraszamy do udziału, bądźcie z nami w tym wyjątkowym dniu.

 

Powrót na górę strony