Aktualności

Mazowieccy policjanci na XXV edycji Pol’And’Rock Festival

Data publikacji 05.08.2019

65 policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wspierało lubuskich policjantów w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom Pol’And’Rock Festival. Policjanci nadal pomagają festiwalowiczom w bezpiecznym powrocie do domów.

Wśród 1600 mundurowych, którzy byli oddelegowani do Kostrzyna, aby zabezpieczyć jeden z największych festiwali w Polsce, znaleźli się także policjanci podlegli Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Wśród nich byli policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu, z drogówki oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu, których było najliczniejsze grono.

Policjanci z SPPP w Radomiu brali m.in. udział w zatrzymaniu 36-letniego, agresywnego mężczyzny, który zaatakował policjanta, kierującego ruchem drogowym w Kostrzynie, w ramach zabezpieczenia Pol’And’Rock Festival. Przeprowadzone badania wykazały, że mężczyzna był pod działaniem narkotyków.

Jedna z ostatnich interwencji policjantów z Radomia miała miejsce w sobotę w nocy. Mundurowi zabezpieczający festiwal zauważyli kobietę, która szła w ich kierunku chwiejnym krokiem, prosząc o pomoc. Policjanci od razu podbiegli do niej gotowi udzielić pomoc. I ta gotowość przydała się omal natychmiast. Kobieta, będąca w ciąży, osunęła się na ulicę i straciła przytomność. Nie było z nią kontaktu. Policjanci przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Wśród nich był policyjny ratownik po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Mundurowi udrożnili kobiecie drogi oddechowe i powiadomili pogotowie ratunkowe i ułożyli w pozycji bezpiecznej. Po przyjeździe pogotowia, pomogli ratownikom bezpiecznie przetransportować ją do karetki. Po wszystkim ratownicy wyrazili uznanie dla policjantów za sprawnie, ale przed wszystkim skuteczne przeprowadzenie akcji.

Zespół Prasowy KWP

 

Powrót na górę strony