Aktualności

Zaczął zbierać nakrętki, by pomóc dziecku choremu na pęcherzowe oddzielanie się naskórka

Data publikacji 08.08.2019

Sierż. Szymon Popiel z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu zaczął zbierać nakrętki, by w ten sposób wesprzeć Krzysia Czupryna z Radomia, który jest chory na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Miesięczny koszt leczenia dziecka to kwota kilku tysięcy złotych. Pudełka, do których można wrzucać nakrętki są już w kilku wydziałach KWP oraz KMP w Radomiu.

Krzysio od urodzenia cierpi na bardzo rzadką chorobę EB - pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Jest to najboleśniejsza choroba na świecie. Rani go dotyk, ubranka, zabawki, a nawet jedzenie. Miesięczny koszt leczenia dziecka to kwota kilku tysięcy złotych.

Sierż. Szymon Popiel z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu postanowiła pomóc choremu dziecku. Robi to już prywatnie od dłuższego czasu, a teraz postanowił w tą pomoc zaangażować kolegów z wydziału. Za zgodą przełożonych ustawił pudełka na nakrętki. Stoją w kilku wydziałach KWP zs. w Radomiu oraz przy wejściu do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Policjanci i pracownicy obu komend napełnili już pudła kilka razy.

Wszelkie informacje, jak pomóc choremu dziecku z Radomia można znaleźć tutaj.

Zespół Prasowy KWP

  • Umundurowany policjant z pudłem z nakrętkami od napojów
  • Worki z nakrętkami od napojów
  • Pudełko z nakrętkami od napojów
Powrót na górę strony