Ujęcie obywatelskie nietrzeźwej kierującej - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Ujęcie obywatelskie nietrzeźwej kierującej

Data publikacji 14.08.2019

Godną naśladowania obywatelską postawą wykazały się kobiety , które uniemożliwiły pijanej kierującej dalszą jazdę samochodem. Jak się okazało 39-latka miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę w nocy dyżurny KPP w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie od kobiet , które oświadczyły , że jadą za kierującą pojazdem marki opel, która jest prawdopodobnie pijana. Kobiety na bieżąco podawały swoją lokalizację po to, aby policjanci jak najszybciej mogli dotrzeć na miejsce. Kiedy kobieta wjechała w leśną drogę, kobiety skutecznie ją zatrzymały . W tym momencie na miejsce dotarł patrol policji i zbadali stan trzeźwości 39-latki. Okazało się, że miała ona blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Dzięki wzorowej postawie i zdecydowanej reakcji kobiet kolejny nietrzeźwy kierowca, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu został z niego wyeliminowany. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

 

Autor: mł. asp. Marta Gierlicka

 

 

Powrót na górę strony