Aktualności

Okradali firmę, w której pracowali. Straty to niemal 400 tys. zł

Data publikacji 19.01.2017

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 8 osób, które wyprowadzały z magazynów firmy swojego pracodawcy produkty kosmetyczne. Ich łupem padły rzeczy o wartości ponad kilkuset tysięcy złotych. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kierownictwo jednej z dużych firm działającej w branży kosmetyczno-chemicznej w Radomiu od pewnego czasu zauważyło, że z magazynów znikają znaczne ilości produktów. Właściciele podejrzewali, że kradzieży mogą dokonywać pracownicy.

Zarząd firmy kilka miesięcy temu zawiadomił o swoich podejrzeniach radomską Policję. Kierownictwo firmy podjęło też ścisłą współpracę z policjantami zwalczającymi przestępczość przeciwko mieniu , wszystko by ustalić sprawców przestępstw. Współpraca ta zaowocowała szybkim ustaleniem osób, które regularnie wyprowadzały z firmy produkty.

Policjanci do sprawy zatrzymali w sumie 8 mężczyzn, mieszkańców Mazowsza w wieku od 35 do 50 lat. Głównie to pracownicy firmy - kierowcy i magazynierzy, którzy na przełomie 2015 i 2016 roku wywieźli z terenu firmy różnego rodzaju artykuły kosmetyczno-chemiczne o wartości ponad kilkuset tysięcy złotych. Spółka szacuje, że w samym tylko minionym roku straciła towary o wartości niemal 400 tysięcy złotych. Właściciele przedsiębiorstwa podejrzewają, że ten proceder mógł trwać już od kilku lat. To wiąże się z tym, że straty mogą być zdecydowanie większe.

Funkcjonariusze dotarli także do pasera, mieszkańca Kozienic, który skradzione rzeczy przejmował i sprzedawał na targowiskach. Policjanci odzyskali mienie o wartości blisko 100 tysięcy złotych.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, natomiast jeden z nich odpowie za paserstwo. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Autor: Justyna Leszczyńska/AC

Powrót na górę strony