Łosiccy policjanci zlikwidowali plantację konopi i zabezpieczyli marihuanę - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Łosiccy policjanci zlikwidowali plantację konopi i zabezpieczyli marihuanę

Data publikacji 22.08.2019

Policjanci wydziału kryminalnego łosickiej komendy ujawnili i zlikwidowali na terenie gminy Platerów uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 40 krzewów konopi indyjskich i blisko kilogram marihuany oraz sprzęt służący do uprawy.

„Kryminalni” dzięki pracy operacyjnej uzyskali informację, że na jednej z posesji na terenie gminy Platerów może znajdować się plantacja konopi indyjskich. W trakcie przeszukania domu jednorodzinnego policjanci znaleźli specjalnie wydzielone pomieszczenie, wyposażone w wentylację i oświetlenie, w którym uprawianych było 40 krzewów konopi. W kolejnych pomieszczeniach ujawniono prawie 850 gramów gotowego suszu roślinnego.

Wszystkie krzewy, z których można byłoby uzyskać niemal kolejny kilogram suszu oraz urządzenie służące do uprawy zostały zabezpieczone. 27-letni właściciel posesji podejrzewany o uprawę został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Prokurator zastosował w stosunku do podejrzanego dozór policyjny. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Tomasz Zozula

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.41 MB)

Powrót na górę strony