Aktualności

Seryjny złodziej zatrzymany przez Policję

Data publikacji 18.09.2019

Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 22-letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego, który jest podejrzany o kradzież rzeczy pozostawionych w samochodzie. Mężczyzna jest podejrzewany o szereg podobnych przestępstw, usłyszał również zarzuty handlu narkotykami. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W wyniku pracy operacyjnej ciechanowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o szereg kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do samochodów na terenie powiatu ciechanowskiego. Na trop złodzieja wpadli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego po tym, jak wytypowali krąg podejrzanych osób. Do zatrzymania mężczyzny doszło kilka dni temu.

Według ustaleń policjantów 22-latek najczęściej okradał samochody, które były pozostawione na parkingach niezamknięte. W ostatnim czasie na terenie powiatu ciechanowskiego doszło do kilkunastu podobnych zdarzeń. Z pojazdów ginęła odzież, dokumenty, sprzęt wędkarski, elektronarzędzia, a także artykuły spożywcze. Do kradzieży dochodziło głównie w centrum Ciechanowa, jednak kilka zdarzeń odnotowano również na terenie gminy Ojrzeń. Młody mężczyzna może też mieć na swoim koncie inne przestępstwa.

22-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego na razie usłyszał zarzut kradzieży rzeczy pozostawionych w niezamkniętym samochodzie opel meriva, który był zaparkowany przy jednej z ulic w Ciechanowie. Wtedy jego łupem padły m.in. tablet, telefon komórkowy oraz reklamówka z odzieżą.

Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna również dwukrotnie sprzedał amfetaminę mieszkańcowi Ciechanowa. Za to przestępstwo również odpowie przed sądem.

Zgromadzony przez kryminalnych materiał dowody dał podstawę do tego aby wystąpić z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

 

Autor: kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony