Aktualności

Dzielnicowi ujawnili kontrabandę i zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył kilka tysięcy złotych

Data publikacji 23.01.2017

Blisko 7 tys. sztuk papierosów i 15 kg krajanki tytoniowej zabezpieczyli dzielnicowi z ciechanowskiej komendy w mieszkaniu 44-letniej mieszkanki Ciechanowa. Kobiecie grozi do 3 lat więzienia. Natomiast dzielnicowi gostynińskiej komendy zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który przywłaszczył znalezioną reklamówkę z kilkoma tysiącami złotych.

Dzielnicowi ciechanowskiej komendy znaleźli kontrabandę w jednym z mieszkań w centrum miasta. Z informacji jakie posiadali mundurowi wynikało, że właściciele mieszkania mogą przechowywać w nim wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Informacje te potwierdziły się. Policjanci zabezpieczyli 345 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz 15 kg krajanki tytoniowej. Policjanci wstępnie oszacowali, że straty skarbu państwa z tego tytułu mogły wynieść 19 tys. zł. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego grozi jej wysoka grzywna i do lat 3 więzienia.

Dzięki dobremu rozpoznaniu w terenie dzielnicowi gostynińskiej komendy zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który przywłaszczył znalezioną reklamówkę z kilkoma tysiącami złotych.

Właściciel jednego ze sklepów w centrum Gostynina poinformował policjantów, że wieczorem zagubił reklamówkę z dokumentami i kilkoma tysiącami złotych. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring sklepowy. Widać było, jak leżący na ziemi pakunek podnosi zakapturzony mężczyzna. Dzięki dobremu rozpoznaniu dzielnicowych w terenie, sprawca został zatrzymany. Znalezione pieniądze zdążył już niestety w całości wydać, a znajdujące się w reklamówce dokumenty wyrzucił do śmietnika. 41-latkowi grozi do roku pozbawienia wolności.

podkom. Jolanta Bym/sierz.szt. Dorota Słomkowska

Powrót na górę strony