Naczelnik wydziału prewencji w dniu wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Naczelnik wydziału prewencji w dniu wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 23.09.2019

Podkomisarz Paweł Soszka - zastępca naczelnika wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie w dniu wolnym od pracy udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Zatrzymany 25-letni mężczyzna, który kierował osobowym fordem miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Podkomisarz Paweł Soszka - zastępca naczelnika wydziału prewencji miał wolny dzień. Jadąc swoim samochodem w miejscowości Starowola zauważył forda, którego kierowca nie kontrolował toru jazdy, stwarzając bezpośrednie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjant bez wahania podjął działania. W pierwszej kolejności, w dogodnym momencie, udaremnił dalszą jazdę kierującemu i odebrał mu kluczyki. O wszystkim powiadomił dyżurnego, który na miejsce skierował policjantów ruchu drogowego. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, przekazał mężczyznę oraz zrelacjonował całe zdarzenie. Jak się okazało zatrzymany 25-letni kierowca forda miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie już zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz jego nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się sąd. Zgodnie z obowiązującym prawem może mu grozić wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Marek Kapusta

Powrót na górę strony