Pod osłoną nocy włamywał się do samochodu, zauważyli go policjanci - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Pod osłoną nocy włamywał się do samochodu, zauważyli go policjanci

Data publikacji 04.10.2019

Czujni funkcjonariusze z Czerwińska zatrzymali na gorącym uczynku 37-latka, który nocą z samochodu stojącego na terenie jednej z posesji w Woli, chciał ukraść części. Mundurowi znaleźli przy nim też narkotyki. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu, nocą, policjanci z posterunku w Czerwińsku w czasie patrolu miejscowości Wola zauważyli osobówkę stojącą w otwartej bramie wjazdowej do jednej z posesji. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy. Na podwórku zastali 37-letniego mężczyznę, jak się okazało mieszkańca pow. sochaczewskiego. Widok funkcjonariuszy wyraźnie go zdenerwował. Niedaleko policjanci znaleźli osobowego fiata, a przy nim odkręcone koło, aparat fotograficzny i radio samochodowe. Szybko okazało się, że mężczyzna wszedł na posesję, bo ze stojącego na niej samochodu chciał ukraść części układu hamulcowego oraz inne przedmioty. Przy 37-latku funkcjonariusze znaleźli dodatkowo trzy torebki foliowe tzw. „strunówki” z białym proszkiem. Wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina.

„Nocny złodziej” został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

 

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony