Ukrywał się w piwnicy – zatrzymali go dzielnicowi z Ostrołęki - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Ukrywał się w piwnicy – zatrzymali go dzielnicowi z Ostrołęki

Data publikacji 10.10.2019

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego ostrołęckich dzielnicowych przyczyniło się do zatrzymania za jednym razem 2 osób poszukiwanych. Jedna z nich już została przewieziona do Zakładu Karnego.

Jak skuteczni są dzielnicowi pokazali wczoraj ostrołęccy funkcjonariusze. Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu rejonu służbowego podczas jednej interwencji zatrzymali dwie osoby poszukiwane.

Mundurowi ustalili, że w jednym z domów w Ostrołęce mogą przebywać osoby poszukiwane, w tym jedna z nich do odbycia kary pozbawienia wolności.

Realizacja sprawy została zaplanowana na wczorajszy wieczór. Kiedy policjanci zapukali do domu drzwi otworzyła im 44-letnia kobieta. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że jest ona poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. 44-latka twierdziła, że w domu jest sama. Chcąc uwiarygodnić swoje słowa sama zaproponowała, aby policjanci weszli do środka i sprawdzili wnętrze domu. Jednak funkcjonariusze stracili czujności i nie pozwolili się zwieść.

Ponadto kobieta zachowywała się nerwowo. Sprawdzenie domu wykazało, że ustalenia dzielnicowych są słuszne. W jednym z pokoi mundurowi zauważyli zagięty dywan, a pod nim właz do piwnicy. Po jego otwarciu funkcjonariusze zobaczyli ukrywającego się tam mężczyznę.

Okazał się nim 40-letni ostrołęczanin. Sprawdzenie osoby w policyjnych systemach potwierdziło, że jest on poszukiwany przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu. Natomiast kobieta została jeszcze wczoraj dorowadzona do Zakładu Karnego.

Tylko w ciągu tego roku ostrołęccy dzielnicowi zatrzymali już kilkadziesiąt osób poszukiwanych. Dzięki ich dobrym działaniom osoby te nie unikną odpowiedzialności karnej.

 

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony