Aktualności

Areszt za czynną napaść na policjantów

Data publikacji 15.10.2019

Dwumiesięczny areszt tymczasowy zastosował sąd wobec 74-letniego mieszkańca gminy Gielniów. Mężczyzna podczas interwencji groził policjantom, a jednego z nich usiłował uderzyć siekierą. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się od wezwania policjantów na interwencję. Zgłaszająca twierdziła, że mężczyzna wycina drzewa z jej działki. Na miejsce pojechał patrol z Przysuchy. Policjanci, aby wyjaśnić okoliczności zgłoszenia podeszli do 74-latka. Mężczyzna nie chciał z nimi rozmawiać. Był agresywny. Wsiadł do ciągnika i chciał przejechać policjantów. Tylko przytomność policjantów, nie doprowadziła do tragedii.

Pomimo wyraźnych poleceń wydawanych przez policjantów, mężczyzna nie zamierzał wysiąść z kabiny ciągnika, a na dodatek sięgnął po siekierę i zamachnął się nią w stronę policjanta. Reakcja interweniujących była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty czynnej napaści na policjantów oraz wymuszania czynności urzędowych. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony