Aktualności

Policjant z Ostrołęki zwycięzcą szczycieńskiego biegu

Data publikacji 21.10.2019

Mł. asp. Marcin Brewczyński z posterunku w Łysych wygrał Szczycieński Bieg Niepodległości, który odbył się w minioną niedzielę. Zawody odbyły się na Placu Juranda w Szczytnie. Policjant pokonał dystans 5,2 kilometra w czasie 36 minut 42 sek.

Mł. asp. Marcin Brewczyński służbę w policji rozpoczął kilkanaście lat temu. Obecnie pracuje w posterunku policji w Łysych jako dzielnicowy. Od wielu lat jest związany ze sportem. Jest instruktorem pływania, ratownikiem wodnym i kwalifikowanym ratownikiem medycznym, a także instruktorem wyszkolenia strzeleckiego. Wielokrotnie startował i osiągał bardzo dobre wyniku w imprezach sportowych. Ostatnia z nich to "Szczycieński Bieg Niepodległości”, który miał miejsce wczoraj w Szczytnie.

W biegu wzięło udział 50 zawodników w kategorii open. Zawodnicy 5,2 kilometra pokonywali wokół jeziora dużego w Szczytnie. Ostatecznie pierwsze miejsce z czasem 36,42 zajął mł. asp. Marcin Brewczyński.

Policjant wielokrotnie swoją postawą pokazywał determinację w działaniu, która pozwoliła na odnalezienie w ostatniej chwili zaginionego mieszkańca tej gminy.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony