Aktualności

Zatrzymany ze znaczną ilością narkotyków - kolejne działania ostrołęckich policjantów skierowane przeciwko dilerom

Dzięki policjantom z ostrołęckiego wydziału prewencji ponad tysiąc porcji handlowych narkotyków nie trafi do sprzedaży. Zabezpieczono amfetaminę i marihuanę. Do sprawy zatrzymano mieszkańca Ostrołęki, który usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich uprawy. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego. Na wniosek prokuratury, sąd wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

W minioną sobotę zostały przeprowadzone szeroko zakrojone działania ostrołęckich policjantów skierowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Tym razem prowadzone one były przez ostrołęckich dzielnicowych oraz funkcjonariuszy z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego. Bardzo dobre efekty tych działań były możliwe także dzięki ścisłej współpracy z Prokuraturą Rejonową w Ostrołęce.

Na jednej z ulic Ostrołęki zatrzymano 31-letniego ostrołęczanina, który posiadał przy sobie dwie foliowe torebki z narkotykami. W jednej według wstępnych badań była amfetamina, a w drugiej marihuana. Podczas działań policjanci przeszukali także trzy inne adresy, gdzie mężczyzna miał przechowywać oraz uprawiać narkotyki. W tym przypadku również ustalenia policjantów okazały się słuszne. Podczas tych przeszukań policjanci zabezpieczyli dodatkowe porcję amfetaminy oraz marihuany. Zabezpieczono także krzaki konopi indyjskich.

Mężczyzna został zatrzymany, zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów dotyczących posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich uprawy, do których się przyznał. 31-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie, ponieważ na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony