Aktualności

Wojewódzkie eliminacje do II Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – oskarżycieli publicznych

Po przeprowadzonych 23 października 2019 roku w KWP zs. w Radomiu eliminacjach na szczeblu wojewódzkim do II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów okazało się, że policjanci z Gostynina, Garwolina i Radomia są najlepszymi oskarżycielami publicznymi garnizonu mazowieckiego.

Eliminacje zorganizowali i przeprowadzili policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Do realizacji przedsięwzięcia powołano komisję, której przewodniczącym został Naczelnik Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu mł. insp. Witold Krawczyk. Sędzią Głównym zawodów został podinsp. Marcin Mąkosa – Ekspert Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu.

Do zawodów przystąpiło 28 policjantów, którzy reprezentowali 24 komendy powiatowe i 4 komendy miejskie.

Policjanci podczas przeprowadzanych eliminacji wojewódzkich, musieli wykazać się znajomością wiedzy dotyczącej wstępu do prawoznawstwa, materialnego prawa wykroczeń, w tym przepisów ustaw szczególnych oraz procesowego prawa wykroczeń.

Konkurs składał się z 2 konkurencji - testów wiedzy.

W klasyfikacji generalnej najlepszymi oskarżycielami publicznymi w eliminacjach wojewódzkich do II Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – oskarżycieli publicznych zostali:

1. asp. szt. Grzegorz Kuźnicki z KPP Gostynin,

2. sierż. szt. Olga Michalak z KPP Garwolin,

3. asp. szt. Paweł Zawadzki z KMP w Radomiu.

To właśnie asp. szt. Grzegorz Kuźnicki z KPP z Gostynina będzie reprezentował teraz garnizon mazowiecki w zawodach na szczeblu krajowym, które odbędą się na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w dniach 18 - 19 listopada 2019 r.

Policjantom biorącym udział w zawodach pogratulował i wręczył nagrody zwycięzcom Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu dr hab. mł. insp. Zbigniew Mikołajczyk i Naczelnik Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu mł. insp. Witold Krawczyk.

 

 

AUTOR: sierż. szt. Anita Sambor, asp. szt. Jacek Potocki/ZP

Źródło: Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony