Aktualności

Żyrardowska policjantka przed służbą zatrzymała uciekającego złodzieja

Data publikacji 25.11.2019

W piątkowe popołudnie oficer prasowy żyrardowskiej komendy Policji st. asp. Agnieszka Ciereszko wybrała się na zakupy do jednego z marketów na terenie miasta. Jej uwagę zwrócił uciekający mężczyzna. Mimo, że policjantka była w czasie wolnym zareagowała, dzięki czemu 21-latek poniósł odpowiedzialność za swój czyn.

Policjantka przed piątkową służbą postanowiła zrobić zakupy. Gdy wchodziła do jednego z marketów na terenie Żyrardowa zauważyła biegnącego młodego mężczyznę i goniącego go ochroniarza. Funkcjonariuszka nie wahała się by zareagować, natychmiast zaczęła biec za mężczyzną. Dogoniła uciekającego. Mimo, że chłopak próbował się wyrwać udało się go zatrzymać. Chwilę wcześniej pracownicy ochrony zauważyli na monitoringu jak mężczyzna na terenie sklepu bierze z półki towar i chowa pod kurtkę. Gdy mężczyzna zorientował się, że został „przyłapany” rzucił się do ucieczki, ale nie spodziewał się, że na jego drodze stanie policjantka.

21-latek za dokonanie kradzieży został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a policjantka usłyszała podziękowania za pomoc od pracowników sklepu.

Autor: asp. sztab. Tomasz Adamczyk

Powrót na górę strony