Policjanci zabezpieczyli ponad 1100 tabletek ecstasy - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci zabezpieczyli ponad 1100 tabletek ecstasy

Data publikacji 02.12.2019

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu zatrzymali na radomskim dworcu kolejowym dwie osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. U jednego z nich mundurowi odnaleźli ponad 1100 tabletek ecstasy. Mężczyzna już został tymczasowo aresztowany.

Kilka dni temu mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu pełnili w nocy służbę na radomskim dworcu kolejowym. W pewnym momencie zauważyli dwóch mężczyzna siedzących na jednej z ławek. Mężczyźni na widok policyjnego radiowozu wstali z ławki i zaczęli uciekać. Policjanci po pościgu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn (19 i 26 lat).

W czasie przeszukania jednego z mężczyzn policjanci ujawnili u niego ponad 1100 niebieskich tabletek. Z oboma z nich był bardzo utrudniony kontakt. Byli pijani. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Ujawnione tabletki okazały się ecstasy o wadze prawie 600 gramów. 26-latek, pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 19-latek po wykonaniu czynności został zwolniony do domu. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi KMP w Radomiu. Za posiadanie takiej ilości narkotyków może grozić nawet 10 lat więzienia.

 

Zespół Prasowy KWP

Fot. arch.

 

Powrót na górę strony