Aktualności

Dzielnicowy jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 10.01.2020

W Zarębach dzielnicowy z Komisariatu Policji w Chorzelach jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem. 63-latek miał blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie oraz nie posiadał prawa jazdy. Funkcjonariusz odebrał mu kluczyki i uniemożliwił kontynuowanie jazdy. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj dzielnicowy Komisariatu Policji w Chorzelach - mł. asp. Marcin Tański jadąc na służbę i przejeżdżając przez Zaręby (gm. Chorzele) zauważył vw, którym kierował znany mu 63-latek. Tor jazdy autem wskazywał, że kierowca może być pijany.

Policjant postanowił go zatrzymać. Gdy pojazdy poruszały się z niewielką prędkością, swoim samochodem częściowo zajechał mu drogę, zmuszając do zatrzymania. Szybko podbiegł do auta 63-latka, otworzył drzwi i wtedy wyczuł silną woń alkoholu. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Na miejsce wezwał patrol policji. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że mężczyzna ma blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie, a dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Autor: podkom. Paweł Rykowski

Powrót na górę strony