Aktualności

W czasie wolnym od służby policjant zatrzymał pijanego kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 22.01.2020

Już kolejny raz policjanci z Komendy Miejskiej w Płocku udowodnili, że funkcjonariuszem jest się przez całą dobę. Każdy kto zagraża bezpieczeństwu innym musi zdawać sobie sprawę z tego , że jeśli napotka na swojej drodze policjanta, nawet kiedy jest on w czasie wolnym od służby, poniesie za swój czyn odpowiedzialność. Tym razem to policjant z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Płocku w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W minioną sobotę funkcjonariusz podróżując autem w czasie wolnym od służby, zauważył w miejscowości Brochocin jak kierujący oplem jadący z przeciwnego kierunku jazdy, nagle zjeżdża do osi jezdni. Aby uniknąć zderzenia policjant natychmiast zjechał na pobocze drogi. Kierujący oplem zatrzymał się. Kiedy policjant podbiegł do pojazdu, za kierownicą zobaczył kompletnie pijanego mężczyznę. Bez chwili zastanowienia funkcjonariusz wyciągnął kluczyki ze stacyjki pojazdu, aby uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy. Mężczyzna podejmował próby, aby odjechać z miejsca jednak do czasu przyjazdu patrolu Policji, funkcjonariusz skutecznie uniemożliwiał mu ucieczkę.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zbadali stan trzeźwości 48-letniego kierującego. Mężczyzna w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że 48-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna już wkrótce za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Zachowanie naszego kolegi jest doskonałym przykładem, godnym naśladowania dla wszystkich obywateli. Gdyby nie czujność i natychmiastowa reakcja policjanta, na drodze mogłoby dojść do tragedii. Reagujmy, kiedy widzimy, że za kierownicą siedzi nietrzeźwy kierowca.

Autor: mł. asp. Marta Lewandowska

Powrót na górę strony