Warsztaty kryminalistyczne dla studentów w siedleckiej komendzie - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Warsztaty kryminalistyczne dla studentów w siedleckiej komendzie

Data publikacji 24.01.2020

Wczoraj w siedleckiej komendzie odbyły się warsztaty kryminalistyczne, w których uczestniczyli studenci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach z kierunku Kryminologii Stosowanej. Studenci samodzielnie mogli wykonać zdjęcia kryminalistyczne, badania daktyloskopijne oraz repliki silikonowe śladów mechanoskopijnych.

Zajęcia ze studentami III roku Kryminologii Stosowanej prowadził Kierownik Ogniwa Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach asp.szt. Marek Sienkiewicz. Na co dzień opiekunem tej grupy studentów jest asp.szt. Magdalena Rudnicka z siedleckiej jednostki. Asp.szt Marek Sienkiewicz jest wieloletnim praktykiem i przybliżył studentom tematykę praktycznego zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa, sposób odpowiedniego zabezpieczenia miejsca zdarzenia, prawidłowego wykonania oględzin oraz właściwego ich zabezpieczenia, oznaczenia i opisania śladów. Z policyjnego doświadczenia wiemy, że ma to pierwszorzędne znaczenia dla dalszego toku postępowania przygotowawczego. Odpowiednio zebrany i zabezpieczony materiał dowodowy daje podstawy do wytypowania i ustalenia sprawcy przestępstwa.

Wczoraj studenci samodzielnie mogli wykonać zdjęcia kryminalistyczne, badania daktyloskopijne oraz repliki silikonowe śladów mechanoskopijnych.

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska

Powrót na górę strony