Podsumowanie działań „Truck & Bus” prowadzonych na mazowieckich drogach - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Podsumowanie działań „Truck & Bus” prowadzonych na mazowieckich drogach

Data publikacji 13.02.2020

W czasie wczorajszych działań policjanci sprawdzili 1003 samochody. Mundurowi ujawnili 309 przekroczeń prędkości. 58 z nich popełnili kierujący ciężarówkami, 2 autobusami. Policjanci w 26 przypadkach nie dopuścili pojazdów do dalszej jazdy.

W dniu 12 lutego na drogach garnizonu mazowieckiego policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Truck & Bus”. Mimo iż nadrzędnym celem działań było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze zwracali także uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W ramach działań sprawdzali stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób mocowania ładunków, czas pracy kierowców oraz sposób przewożenia osób i rzeczy.

Na Mazowszu kontroli poddano 1003 pojazdów, z czego 331 to pojazdy ciężarowe, a 37 to autobusy. W wyniku podjętych działań policjanci ujawnili 309 przekroczenia prędkości, 58 z nich popełnili kierujący pojazdami ciężarowymi i 2 autobusami. Policjanci w 26 przypadkach nie dopuścili pojazdów do dalszej jazdy. Skutkiem lekceważenia przepisów było podjęcie przez policjantów 721 interwencji związanych z popełnieniem przez kierujących wykroczeń. W czasie działań zatrzymanych zostało 78 dowodów rejestracyjnych, a 13 kierujących straciło prawo jazdy.

Efekty działań utwierdziły policjantów w przekonaniu, że polscy kierowcy jeżdżą szybko pomimo wysokich grzywien za te wykroczenia, a stan techniczny pojazdów pozostawia wiele do życzenia.

Działania koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL (d. TISPOL) - międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego.

 

CHROŃ ŻYCIE NA MAZOWIECKICH DROGACH”

Interesuje nas TWOJE BEZPIECZEŃSTWO, a nie Twoje pieniądze !”

 

WRD KWP

 

Powrót na górę strony