W nocy splądrowali mieszkanie, trzy godziny później byli już zatrzymani - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

W nocy splądrowali mieszkanie, trzy godziny później byli już zatrzymani

Data publikacji 24.03.2020

Po raz kolejny ostrołęccy policjanci z wydziału kryminalnego udowodnili swój profesjonalizm. Dzięki skutecznie przeprowadzonej przez nich akcji włamywacze zostali zatrzymani po zaledwie 3 godzinach od włamania. Jeden z nich uciekając z mieszkania zostawił buty, które zdjął, aby nie obudzić właściciela mieszkania. Ponadto zostały przy nich znalezione, m.in. łamaki, wiertarka wraz z zestawem wierteł, obcęgi, rękawiczki i klamki okienne. Zatrzymane osoby pochodzą z Warszawy, dwójka z nich w przeszłości odbywała już karę kilkunastu lat pozbawienia wolności. To kolejna świetnie zrealizowana akcja ostrołęckich kryminalnych, dzięki której przestępcy nie unikną odpowiedzialności karnej.

Całe zdarzenie rozpoczęło się od zgłoszenia w miniony sobotni poranek jednego z mieszkańców Ostrołęki, w którym to mężczyzna poinformował dyżurnego o włamaniu do jego mieszkania znajdującego się na jednym z nowych osiedli w Ostrołęce.

Zgłaszający ostrołęczanin oświadczył, że kiedy spał do jego mieszkania weszły osoby przez niezamknięte na noc drzwi i zaczęy plądrować mieszkanie. Gdy obudziły go odgłosy zauważył, że jakaś kobieta kradnie jego portfel z pieniędzmi i kartami płatniczymi oraz telefon. Właściciel mieszkania ruszył za przestęcami, jednak udało im się uciec. Po drodze sprawcy porzucili skradzione rzeczy. Ponadto podczas ucieczki jedna ze sprawczyń uciekając zostawiła w mieszkaniu swoje buty, które zdjęła, aby nie robić hałasu podczas kradzieży.

Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu w działania zaangażowali się policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, którzy rozpoczęli ustalanie sprawców tego przestępstwa. Mundurowi szybko ustalili samochód, jakim poruszają się sprawcy. Kolejne działania kryminalnych pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawców. Akcja ich zatrzymania została przeprowadzona już po trzech godzinach po otrzymanym zgłoszeniu o kradzieży. Doszło do niej na terenie gminy Olszewo-Borki.

W wyniku dobrze zorganizowanych działań kryminalni zatrzymali dwie kobiety w wieku 40 i 41 lat oraz 38-letniego mężczyznę. Wszyscy to wielokrotnie notowani mieszkańcy Warszawy. Wszyscy zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Zabezpieczono przy nich także narzędzia służące do dokonywania włamań, m.in. łamaki, wiertarkę wraz z zestawem wierteł, obcęgi, rękawiczki czy klamki okienne.

Cała trójka usłyszała zarzuty dotyczące kradzieży. Jedna z kobiet i mężczyzna odsiadywali już w przeszłości kilkunastoletnie wyroki za kradzieże. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Jeszcze raz apelujemy o zamykanie drzwi NA KLUCZ, nawet kiedy jesteśmy w domu! Powyższa sytuacja pokazuje, że przestępcy tylko czekają na okazję.

 

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony