W swoim aucie przewoziła 3 tys. paczek nielegalnych papierosów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

W swoim aucie przewoziła 3 tys. paczek nielegalnych papierosów

Data publikacji 25.03.2020

45-letnia mieszkanka powiatu kozienickiego odpowie za posiadane wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W swoim aucie miała 3 tys. paczek nielegalnych papierosów. Kierująca została zatrzymana przez policjantów, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Uszczuplenie podatkowe z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosło blisko 70 tys. złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą, która poruszała się samochodem osobowym. Podczas sprawdzania, okazało się, że 45-letnia mieszkanka powiatu kozienickiego przewoziła nielegalne papierosy. Kobieta został zatrzymana przez funkcjonariuszy.
Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli 3 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Łączna wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wyniosła w tym przypadku niemal 70 tys. złotych.
Za posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy skarbowej 45-latce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i przepadek posiadanego nielegalnie towaru.

Autor. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony