Aktualności

Policjanci uratowali kobietę z pożaru

Data publikacji 13.02.2017

Policjanci z Posterunku Policji w Wierzbicy na miejscu pożaru byli pierwsi. Bez chwili wahania weszli do płonącego mieszkania, z którego wynieśli kobietę. Dzięki ich szybkiej i odważnej reakcji żyję 54-letnia mieszkanka Wierzbicy.

W piątek po godz. 14 dyżurny radomskiej Komendy Policji otrzymał informację o pożarze domu w Wierzbicy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Posterunku Policji w Wierzbicy. Na miejscu zobaczyli wydobywający się z okien dym, a przed blokiem stała grupa osób, która krzyczała, że w mieszkaniu są dwie kobiety.

Policjanci od razu przystąpili do działania. Drzwi mieszkania były otwarte, a z pomieszczenia wydobywał się gęsty dym. Słychać było również głos kobiety wzywającej pomocy. Jeden z funkcjonariuszy bez wahania wszedł do mieszkania. W tym czasie drugi wybiegł z bloku i po rusztowaniu, które było po drugiej stronie budynku wszedł na górę i wybił szyby w oknach dzięki czemu można było zlokalizować gdzie jest kobieta potrzebująca pomocy. Okazało się też, że w jednym z pomieszczeń na łóżku leży inna kobieta.

Po wyniesieniu kobiet przez funkcjonariuszy z płonącego mieszkania, młodsza została przewieziona do szpitala. Niestety nie udało się uratować starszej, 78-letniej seniorki. Natomiast dzięki interwencji policjantów życie ocaliła jej 54-letnia córka, która była zamknięta w łazience.

Do szpitala zostali też przewiezieni interweniujący policjanci, lecz dzięki ich szybkiej i odważnej interwencji udało się ocalić kolejne ludzkie życie.

 

 

Autor: Justyna Leszczyńska/AC

Powrót na górę strony