Z pracy prosto do policyjnego aresztu. Okradli magazyn, w którym pracowali - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Z pracy prosto do policyjnego aresztu. Okradli magazyn, w którym pracowali

Data publikacji 02.05.2020

Wyszkowscy kryminalni z referatu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali 4 mężczyzn podejrzewanych o kradzież towarów z magazynów logistycznych jednego z przedsiębiorstw. W wyniku szeregu przeszukań policjanci odzyskali skradziony towar. Nieuczciwym pracownikom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny wyszkowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży mienia z centrum dystrybucji jednego z przedsiębiorstw na terenie powiatu wyszkowskiego. Na miejsce natychmiast pojechali  wyszkowscy kryminalni, którzy przystąpili do działania. W toku wykonywanych czynności policjanci szybko ustalili przebieg zdarzeń: dwóch pracowników magazynów w ścisłym porozumieniu z parą ochroniarzy w ciągu jednej nocy ukradli towar na kwotę ponad 2 tys. zł.

Wszystko od początku było zaplanowane. Pracownicy magazynu wybierali rzeczy i dzielili się z ochroniarzami w zamian za przepuszczenie ich przez bramki kontrolne. Skradziony towar, w tym wędliny, alkohole i maszynki do golenia, chowali w swoich samochodach, bagażniku skutera oraz w pomieszczeniu służbowym. Policjanci z wydziału kryminalnego w wyniku wykonanych przeszukań ujawnili skradzione przedmioty.

Czworo mieszkańców gminy Wyszków i Brańszczyk (w wieku 25-42 lat) zostało zatrzymanych jeszcze przed skończeniem swojej zmiany. Z terenu firmy, w której pracowali trafili za kratki policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 

Autor: podkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony