Uciekł z miejsca zdarzenia - był pijany - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Uciekł z miejsca zdarzenia - był pijany

Data publikacji 06.05.2020

Uciekł z miejsc zdarzenia drogowego i schował się w drewnianym wychodku. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie i nie posiada prawa jazdy bo już wcześniej kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Odnaleźli go policjanci z grupy SPEED krótko po niebezpiecznie wyglądającej kolizji.

Wczoraj po południu do drodze krajowej z Wyszkowa do Serocka w miejscowości Kręgi Nowe doszło do zdarzenie drogowego z udziałem dwóch osobówek – opla z volkswagenem. Jak wynika z pierwszych ustaleń policjantów ruchu drogowego pracujących na miejscu zdarzenie, do kolizji doszło w momencie kiedy jeden z kierowców skręcał w lewo, a drugi wyprzedzał. Po zderzeniu kierowca opla uciekł z miejsca. Odnaleźli go policjanci z grupy SPEED. 47- letni mieszkaniec gm. Serock schował się w drewnianym wychodku na jednej z prywatnych posesji niedaleko miejsca zdarzenia.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1 promil. Okazało się także, że 47- latek nie posiada prawa jazdy bo ma już zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Za przestępstwo kierowania autem po pijanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Jeśli kierowca był karany za jazdę po alkoholu i ponownie zasiądzie za kółkiem w stanie nietrzeźwym, grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Autor: mł. asp. M. Gierlicka

 

 

Powrót na górę strony