Pijany prowadził samochód, a potem proponował policjantom łapówkę - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Pijany prowadził samochód, a potem proponował policjantom łapówkę

Data publikacji 25.05.2020

Mszczonowscy policjanci nie dali się zastraszyć groźbami jakie kierował do nich 27-letni obywatel Ukrainy. Nie udało mu się również ich przekupić. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Na dodatek szybko okazało się, że mężczyzna jest pijany.

W sobotę wieczorem patrol Policji został poinformowany, że kierujący mercedesem jadący trasą S8 w kierunku Katowic, może być pod wpływem alkoholu. Policjanci niezwłocznie zlokalizowali i zatrzymali do kontroli pojazd. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 27-letni obywatel Ukrainy posiada w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyznę oraz jego prawo jazdy, a samochód został odholowany.

Mężczyzna zaraz po przywiezieniu do komendy stał się agresywny, a następnie chciał wręczyć mundurowym łapówkę w wysokości tysiąca złotych w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności z jego udziałem. Funkcjonariusze oczywiście nie przyjęli propozycji zatrzymanego i poinformowali go o odpowiedzialności karnej jaka grozi za próbę wręczenia korzyści majątkowej. Wtedy 27-latek wpadł na pomysł, że jeżeli nie może przekupić policjantów to może uda mu się przekupić sąd. Jednak to nie wszystkie pomysły kierowcy, bo chwilę później próbował oskarżyć policjantów o kradzież 15 tys. zł, a na zakończenie dodał, że napisze skargę na bezpodstawne zatrzymanie, bo przecież już nie raz jeździł „po kilku piwach”.

Mężczyzna w chwili obecnej decyzją Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie został objęty dozorem policyjnym.

Przypominamy że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. Monika Helińska

Powrót na górę strony