Aktualności

Pościg za pijanym skuterzystą zakończył się w polu kartofli

Data publikacji 08.06.2020

Policjanci z wyszkowskiej drogówki po pościgu zatrzymali 18-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mieszkaniec gminy Brańszczyk ignorował polecenia do zatrzymania jednośladu. Był kompletnie pijany i nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania. Pościg zakończył się w kartoflisku. Młodemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotnią noc policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wyszkowskiej komendy patrolowali ulice Brańszczyka. Tuż po godzinie 22. na jednej z ulic zauważyli jadący motorower bez tablic rejestracyjnych, którego kierujący nie posiadał kasku ochronnego, a w ręku trzymał butelkę piwa. Funkcjonariusze od razu podjęli decyzję o zatrzymaniu jednośladu do kontroli drogowej i tym samym chcieli zapobiec tragedii na drodze.

Policjanci włączyli świetlne i dźwiękowe sygnały uprzywilejowania, a następnie podjęli próbę zatrzymania skutera. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać w stronę miejscowości Trzcianki. Zjechał z drogi asfaltowej na gruntową. Nie reagował na polecenia wydawane przez megafon radiowozu. W ostatniej fazie policyjnego pościgu kierujący jednośladem wjechał w pole porośnięte zbożem, a swoją podróż zakończył w polu kartofli. Policjanci szybko dobiegli do uciekiniera i udaremnili mu dalszą jazdę.

Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że chłopak jest kompletnie pijany. Alkomat wykazał niemal 2,5 promila alkoholu, a 18-latek oświadczył, że wypił „tylko” 3 piwa. Jakby tego było mało pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał ważnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. W trakcie kontroli okazało się również, że uciekający skuterzysta nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie młody mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli, 18-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Autor: podkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony