Aktualności

„PRĘDKOŚĆ ZABIJA! - ZWOLNIJ I ŻYJ!” - pod takim hasłem policjanci z mazowieckiej drogówki uświadamiali kierujących o zagrożeniu jakie powodują ignorując ograniczenia prędkości, tym razem na terenie powiatu kozienickiego

Data publikacji 12.06.2020

Po raz kolejny policjanci z mazowieckiej drogówki, uświadamiali kierującym, jak ważne jest poruszanie się pojazdem z odpowiednią prędkością, zwłaszcza w okolicy przejść dla pieszych. Tym razem wspierali ich funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kozienicach.

Mobilny wskaźnik prędkości, ustawiony został na ruchliwej drodze krajowej nr 79 w samym centrum Kozienic, w bezpośredniej okolicy przejść dla pieszych, wskazując kierowcom rzeczywistą prędkość z jaką poruszają się po drodze.

Policjanci z kozienickiej drogówki na bieżąco dokonywali pomiarów prędkości pojazdów znajdujących się w okolicy przejść dla pieszych. Ich zadaniem było podejmowanie interwencji wobec tych kierujących, którzy pomimo wskazań wyświetlanych na mobilnym mierniku prędkości oraz świadomości zbliżania się do przejścia dla pieszych, poruszali się z nadmierną prędkością.

Kolejnym punktem na mapie mobilnego wskaźnika prędkości są drogi powiatu przysuskiego.

KIEROWCO! pamiętaj zbliżając się do przejścia dla pieszych należy przede wszystkim: ZMNIEJSZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ oraz USTĄPIĆ PIERWSZEŃSTWA OSOBOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ NA „PASACH”. W zderzeniu z pojazdem poruszającym się z prędkością 50 km/h pieszy ma tylko około 50% szans na przeżycie, a przy prędkości około 80 km/h prawdopodobieństwo przeżycia pieszego spadają praktycznie
do zera.

„BEZPIECZEŃSTWO TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA”
Interesuje nas Twoje bezpieczeństwo, a nie Twoje pieniądze!
 

WRD KWP zs. w Rdaomiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.5 MB)

Powrót na górę strony