Motocyklista z narkotykami i bez uprawnień zatrzymany w pościgu - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Motocyklista z narkotykami i bez uprawnień zatrzymany w pościgu

Data publikacji 18.06.2020

Policjanci sokołowskiej drogówki zatrzymali w pościgu 26-letniego motocyklistę, który nie posiadał uprawnień. Mężczyzna jak i jego 25-letni pasażer mieli przy sobie narkotyki. Za posiadanie narkotyków grozi mężczyznom wysoka kara grzywny, a nawet do 3 lat więzienia. Kierowca motocykla odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek w nocy policjanci sokołowskiej drogówki w miejscowości Karlusin chcieli zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę i podali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Motocyklista, który wiózł pasażera widząc policyjny patrol zawrócił w kierunku Sokołowa Podlaskiego. Policjanci ruszyli w pościg za kierującym, który uciekając łamał przepisy ruchu drogowego. Kierowca wyprzedzał pojazdy na skrzyżowaniu na podwójnej linii ciągłej, uciekał ulicami miasta. Po pewnym czasie udało się zatrzymać motocyklistę i uniemożliwić mu dalszą jazdę. Kierowcą był 26-letni mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego. Policjanci znaleźli przy mężczyznach amfetaminę oraz marihuanę. Podczas sprawdzania kierowcy okazało się, że nie posiada on uprawnień.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im wysoka kara grzywny, a nawet do 3 lat więzienia. Kierowca motocykla odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Uwadze policjantów nie ujdą popełnione w trakcie ucieczki wykroczenia 26-latka. Na drodze nie może być miejsca dla piratów drogowych.

 

Autor: sierż. szt. Dominika Ślepowrońska

Powrót na górę strony